Materiał zawiera 4 arkusze z 24 kartami, na których przedstawiono różne ćwiczenia buzi i języka. Podwójnie wydrukowane karty mogą posłużyć do gry w memo.
Na Dzień Ziemi i nie tylko. Kontury można wypełnić kredkami, farbami, wykleić bibułą, kolorowym papierem, plasteliną. Możliwości jest mnóstwo!
Materiał zawiera 2 karty, jedną z całostronicowym zadaniem, drugą z dwiema pomniejszonymi planszami na karcie. Dzieci mają za zadnie pokolorować obrazek zgodnie z kodem z instrukcji.
Materiał zawiera 8 kart, na których znajdują się ilustracje koszy na śmieci. Ostatni kosz jest niepodpisany. Materiał można wydrukować na kolorowych kartach.
Napis na gazetkę szkolną informujący o Dniu Ziemi.
Materiał zawiera trzy karty z zaznaczonym podziałem an 6 pasków- pierwszą w wersji opisanej cyframi, drugą z kropkami i trzecią bez podpisów na paskach. Przecięte wzdłuż linii karty pomogą w ćwiczeniu liczenia oraz w ćwiczeniach analizy i syntezy wzrokowej.
Materiał zawiera trzy karty, na pierwszej dziecko ma za zadanie odgadnąć regułę sekwencji i uzupełnić obrysy pisanek o kolorowe odciski paluszków, tak by kolory zgadzały się ze wzorem po lewej stronie. Kolejne karty zawierają puste obrysy pisanek, mieszane (tak jak na pierwszej karcie) i pojedynczego rodzaju do dowolnego wypełnienia.
Wielkoformatowe kolorowanki doskonale sprawdzą się jako zadanie ćwiczące współprace w grupie. Wystarczy wydrukować wszystkie karty z zestawu, a następnie ułożyć według wzoru. Dodatkową aktywnością będzie składanie ilustracji, która w ten sposób stanie się puzzlami XXL. Z okazji Dnia Ziemi, możemy zaproponować dzieciom dorysowanie zwierząt i roślin, tak by ilustracja tętniła życiem i kolorem.
Materiał zawiera kartę z ilustracją pisanki, w której uczeń ma za zadanie pokolorować kartę według kodu.
Karta informująca o Święcie Narodowym Trzeciego Maja obchodzonym w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Materiał zawiera 16 kart składających się na książeczkę oraz kartę tytułową. Do przygotowania książeczki potrzebne będą rzepy samoprzylepne. Materiałów można również użyć w formie plansz, na których dzieci ustawiają odpowiednie kartoniki. W skład książeczki wchodzą ćwiczenia kategoryzacji i sortowania, liczenia, rozpoznawania kształtów i emocji, samogłosek.
Materiał zawiera cztery karty - na dwóch pierwszych znajdują się przemieszane awersy i rewersy szablonu medali z okazji Dnia Ziemi, na kolejnej tylko awers, a na ostatniej tylko rewers. Wydrukowany dwustronnie szablon, należy wyciąć wzdłuż przerywanych linii, a następnie przedziurkować (najlepiej w dwóch miejscach) w górnej części okręgu. Dla większej trwałości karty można zalaminować. Na koniec przed dziurki należy przeciągnąć tasiemkę bądź sznureczek.
Materiał zawiera cztery karty, na których dziecko ma za zadanie dorysować symetryczną do lewej połowę obrazka oraz kartę z wszystkimi obrazkami.
Materiał zawiera 2 karty. Na pierwszej znajduje się klucz do drugiej karty lub karta do opisania współrzędnymi. Na drugiej karcie znajduje się tabela i współrzędne, według których należy pokolorować kratki w tabeli.
Materiał zawiera 4 karty. Na pierwszej znajduje się ilustracja podzielona na 8 pasków do wycięcia z oznaczeniem cyframi, na drugiej ta sama ilustracja opatrzona jest literami tworzącymi słowo "zajączek", na dwóch ostatnich znajdują się plansze do układania wyciętych z poprzednich kart pasków, w wersji z podglądem i bez.
Materiał zawiera 30 kart. W skład zestawu wchodzą materiały: Wielcy królowie Polski, Sławni Polacy, Prezydenci III RP, Ważne daty w historii Polski, Stolice Polski, harmonijka „Polska jest...” do uzupełnienia np. „...państwem w środkowej Europie”, „...moją ojczyzną” itp., Banknoty i monety polskie, Stroje regionalne, Mazurek Dąbrowskiego, Katechizm polskiego dziecka, 6 map Polski (większe miasta, krainy geograficzne, rzeki, województwa, parki narodowe, sąsiedzi), Okładka miniksiążeczki Józef Piłsudski, Kartka dla Polski, Quiz o Polsce (27 pytań), Duble — symbole Polski (wraz z kieszonką na grę), Domino — zakodowana Polska (wraz z kieszonką na grę), Karty do gry „Ja mam” z gwarą kurpiowską i poznańską (wraz z kieszonkami na gry), Gra planszowa o Polsce. UWAGA! Materiał jest bardzo obszerny, czas jego pobierania może zająć nawet kilka minut. Aktualizacja: 20.02.2019
Materiał zawiera pięć kart, na pierwszej dziecko ma za zadanie odgadnąć regułę sekwencji i uzupełnić obrysy kwiatów o kolorowe odciski paluszków, tak by kolory zgadzały się ze wzorem po lewej stronie. Kolejne karty zawierają puste obrysy kwiatków, mieszane (tak jak na pierwszej karcie) i pojedynczych rodzajów do dowolnego wypełnienia.
Materiał zawiera 24 karty, na których znajdują się: kolorowanka, trzy rodzaje układanek z godłem Polski, układankę z flagą Polski oraz kolorowanka z godłem XXL.
Materiał zawiera 2 karty z wykreślankami. Na pierwszej znajduje się trudniejsza wersja z wyrazami do odgadnięcia, na drugiej łatwiejsza z wypisanymi wyrazami do odszukania. Dzieci oprócz odnalezienia wyrazów ukrytych na planszy, mogą połączyć wyrazy z obrazkami i pokolorować kartę.
Materiał zawiera 13 kart z szablonami harmonijek do wycięcia zawierającymi ilustracje pisanek z obrazkami, których nawy zawierają kolejne głoski reprezentujące szeregi. Na kartach znajdują się ilustracje z obrazkami do głosek: c, ci, cz, dż, dz, dzi, ż, s, si, sz, z, zi oraz karta z pustym szablonem pisanek, który można wykorzystać, uzupełniając o dowolne ilustracje lub wyrazy. Karty należy przeciąć na cztery części wzdłuż linii, a następnie każdą z nich złożyć na pół obrazkiem do wewnątrz wzdłuż przerywanej linii i odgiąć na zewnątrz wzdłuż kropkowanych. Utworzona w ten sposób harmonijka kryje wnętrze pisanki.